گوگل اطلاعات سرچ کنسول و گوگل آنالایتیکس را درون یک گزارش واحد ترکیب می کند

گوگل در حال تست نسخه ی بتای گزارش جدیدی است که پس از تکمیل به صاحبان سایت اعلان می دهد و این ویژگی که مدت ها بسیاری در پی آن بودند، تجمیع اطلاعات 2 پلتفرم سرچ کنسول گوگل و گوگل آنالایتیکس گوگل در یک گزارش واحد می باشد و این گزارش از هردو سرویس قابل دسترس می باشد.

صاحبان سایت بزودی ایمیل هایی با اعلام فعال شدن آزمایشی این گزارش جدید دریافت خواهند کرد.

This upcoming beta test from Google looks interesting and much needed. The holy grail is competitor position information but I’ll settle for an easier way to see which keywords drive to which page.

Andrew Girdwood

این ایمیل تشریح می کند گوگل اجازه خروج داده های آنالایتیکس و ترکیب آن با خصوصیات سرچ کنسول را می دهد.

این ویژگی یک تجربه آزمایشی است و روی یک Property از سرچ کنسول تاثیر می گذارد و نشان می دهد.

صاحبان سایت اعلان یا Notification دیگری نیز برای دسترسی به این گزارش پس از در دسترس قرار گرفتن نیز دریافت می کنند. گوگل تخمین زده است که گزارش در هفته های آتی آماده و قابل بهره برداری باشد.

اگر به هر دلیل کاربران از لینک شدن داده های خود در این گزارش آزمایشی امتناع کنند می توانند Property های سرچ کنسول و آنلایتیکس خود را جدا نمایند.

این ایمیل شامل یک دکمه بزرگ است که مستقیم به صفحه ای متصل است که دارندگان سایت می توانند یکپارچگی سرچ کنسول و آنالایتیکس را مدیریت نمایند.

اما تنها راهی که جدا کردن سرچ کنسول و گوگل آنالایتیکس مفید بنظر می رسد موردی است که در گزارش ها افراد متعددی داریم که سطوح دسترسی متفاوتی به آن ها گزارشات دارند و ای موضوع آزار دهنده می شود.
برای مثال می توان افرادی را در نظر گرفت که به گوگل آنالایتیکس دارند اما به سرچ کنسول دسترسی ندارند.

در این مثال، افراد قادر خواهند بود که داده هر دو Property را پس از یکپارچه شدن گزارش و فعال شدن این قابلیت بصورت یکجا در اختیار داشته باشد.

شما می توانید قبل از این که این نسخه آزمایشی آماده بهره برداری گردد Property های خود را جدا نمایید و از اجرای آن جلوگیری کنید.

مزایای استفاده از گزارش یکپارچه

چرا از یک گزارش جامع برای مشاهده دو مجموعه از داده های جدا استفاده کنیم؟

کار آسان تر است زمانی که قادر باشید هر دو مجموعه داده ها یعنی Google Analytics و Search Console را در کنار هم مشاهده نمایید و شناخت ارتباطی که پیش از این وجود نداشته را تجربه نمایید.

گوگل آنالایتیکس وضعیت فعالیت کاربران روی یک سایت را ردیابی نموده و سرچ کنسول فعالیت آن ها را در SERP یا موتورهای جستجو ردیابی می نماید، بنابراین ترکیب داده این پلتفرم ها بصورت بالقوه کاری تقریباً بی پایان است.

به عنوان مثال اگر شما نوع Schema نظرات را به صفحات محصول خود اضافه نمایید می توانید تاثیر قابل اندازی گیری آن را بر روی ترافیک سایت مشخص نمایید.

همچنین شما ممکن است قادر باشید که ارتباطات بین صفحات را که تغییر ناگهانی در ترافیک یک ماه دارند و کلمات کلیدی که بیشتر و پر تکرارتر نشان داده شده اند را شناسایی نمایید.

همانطور که توئیت Andrew Girdwood در ابتدای مقاله توضیح داده بود، یک گزارش یکپارچه و جامع می تواند شناسایی اینکه کدام کلمات کلیدی ترافیک را به چه صفحاتی از سایت ما هدایت می کنند را آسان تر می کند.

هنوز هم موارد ناشناخته ای در این نقطه وجود دارد که گوگل هیچ اطلاعاتی در مورد این ویژگی که چه مواردی در ایمیل اولیه تشریح می شود فراهم ننموده است.

هنوز مشخص نیست که این فرصت مشارکت برای تعداد محدودی مخاطبان منتخب یا برای تمامی افراد فعال خواهد شد. گمانه زنی ها بدین گونه است که در هفته های آتی گوگل به بهره برداری از این گزارش یکپارچه نزدیکتر خواهد شد.

در حال حاضر اگر شما اعلان ایمیل سرچ کنسول خود را غیرفعال نموده اید اطمینان حاصل کنید که در بخش پیامهای سرچ کنسول خود جزئیات مهم را از دست نمی دهید.

منبع searchenginejournal

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.