سئو در سال ۲۰۱۹ – ۹ نکته برای تازه کاران

کاملا قابل فهم است که در ابتدای راه سئو به دلیل حجم بالای اطلاعات سردرگم شوید. روش های مختلف و فراوان در سئو ممکن است شما را از تمرین کردن و انجام دادن این روش ها دلسرد کند. اما این نباید شما رو برای ادامه ی راه یادگیری بترسونه.

به همین دلیل ما ترندهای سئو در سال 2019 رو تحلیل کردیم و به عنوان برای افرادی که در ابتدای راه قرار دارند ارائه می دهیم.

1.با بهینه سازی سایت خود برای دستگاه های موبایل آغاز کنید

بهینه سازی موبایلی از مهمترین موارد در ابتدای راه سئو است. شروع کار شما باید با تست کردن عملکرد (Performance) و سرعت بارگذاری (Load Speed) سایت روی تمامی دستگاه ها باشد.

هر تاخیر در نمایش و بازشدن سایت شما می تواند از دست رفتن یک موقعیت برای تحت تاثیر قرار دادن یک کاربر باشد.

مردم هرساله زمانی بیشتری را با استفاده از موبایل خود می گذرانند، که این به معنی این است که در استراتژی جدید سئو نمی توانید از بهینه سازی موبایلی به راحتی چشم پوشی کنید. علاوه بر این، این فراتر از تنها تست سرعت سایت شماست. سئو در سال 2019 به معنی درک مصرف کننده موبایل (Mobile Consumer) است و این که چگونه عادات سرچ کردن کاربران در مقایسه با سرچ کردن از پشت کامپیوتر متفاوت می شود.

به عادات خود موقع سرچ کردن فکر کنید وقتی که به شدت به دنبال سریعترین پاسخ هستید. یا فکر کنید درباره اینکه که کدام نتیجه توجه شما را به خود جلب می کند. شانس برای نتیجه ای است که برای موبایل بهینه شده و توجه شما رو به خودش جلب کرده و شما به دنبال سریعترین و دقیق ترین پاسخ بدون اتلاف وقت هستید.

2. بفهمید کاربران چگونه سرچ می کنند

ما تمایل داریم که فرض کنیم یا حدس برنیم چه کلمات کلیدی نسبت به دیگر کلمات عملکرد بهتری دارند. تست کردن کلمات کلیدی همیشه ایده ای خوب است اما سئو امروزه در باره ی تمرکز بر فهم نیت سرچ کردن است. پس این تنها کافی نیست که کلمات کلیدی تاثیر گذار را جهت جذب ترافیک به سایت پیدا کنیم.

یک استراتژی سئو بلند مدت درباره ی فهمیدن قصد سرچ کردن و دلایل پشت هر جستجو است. یکبار که بفهمید مخاطب هدف شما چگونه از موتورهای جستجو استفاده می کند می توانید سایت تان را با موفقیت بیشتری بهینه سازی کنید.

جستجو ها در حال پویاتر شدن هستند و این کافی نیست که تنها بر فرض ها تکیه کنید. تست کردن اینکه چگونه بهینه سازی شما می تواند بر جذب ترافیک از جستجو اثر گذاشته را آغاز کرده و به دنبال اضافه کردن ترکیب کلماتی که محاوره ای به لیست کلمات کلیدی خود باشید.

3. برای افراد بنویسید، برای موتورهای جستجو بهینه کنید

یک استراتژی موفق سئو در بهینه سازی از عامل انسانی چشم پوشی نمی کند. ما تنها نباید کلمات کلیدی خوب را برای بهبود رتبه بندی سایت انتخاب کنیم. هدف انتخاب کلمات کلیدی مناسبی است که مخاطب در جستجو از آن استفاده کرده و ما باید به مربوط ترین و نزدیک ترین شکل ممکن جهت جذب او در محتوای خود به کار ببریم.

همیشه در زمان شروع خلق محتوا به مخاطب خود فکر کنید. محتوای شما باید هم جذاب و هم مربوط به سرچ او باشد تا ترغیب شود آن را مطالعه نماید. یکبار که درک کنید مخاطب شما چه محتوایی از شما می خواهد، موقعش است که با تمرکز بر آنچه او می خواهد بهینه سازی را انجام دهید.

این تنها کافی نیست که یک محتوای خوب خلق کنید باید بتوانید مردم را هم ترغیب به خواندن آن کنید. از همین رو می خواهید که محتوای شما رتبه ی بالاتری در نتایج جستجو قرار بگیرد.

نیازی نیست که بسیاری کلمات کلیدی را داخل محتوای خود قرار دهید تا بتوانید در موتورهای جستجو جایگاه بهتری بگیرید زیرا گوگل و دیگر موتورهای جستجو پاسخ خوبی به این روش های مصنوعی و غیر عادی نخواهند داد.

در سمت مقابل، کیفیت محتوا و میزان ارتباط برای مثال می تواند درجذب ترافیک شما از موتورهای جستجو موثر باشد. جهت داشتن بهترین نتایج حتما تعادل بین کیفیت محتوا و بهینه سازی برای موتور های جستجو را رعایت کنید.

4. ترافیک فعلی ورودی از موتورهای جستجوی سایت تان را تحلیل کنید

اگر شما نمی دانید هنوز چه چیزی را باید مورد تست و ارزیابی قرار دهید، بهتر است کار از بررسی وضعیت ترافیک فعلی خود که از موتورهای جستجو جذب می کنید آغاز کنید.

چه صفحاتی بهترین عملکر را دارند؟ مخاطب شما از چه کلمات کلیدی ای جهت دستیابی به محتوایتان استفاده کرده؟

10 پستی که بیشترین بازدید را دارند تحلیل کرده و نقاط مشترکشان را شناسایی کنید. آیا این نقطه ی مشترک کیفیت محتوای شماست؟ یا طول مقاله یا پست؟ آیا از تجاربی که قبلا موفقیتشان اثبات شده استفاده نموده اید؟ پست هایی که به عنوان Evergreen یا همیشه سبز در سایت خود دارید را پیدا کرده و حتما راه هایی برای به روز رسانی شان پیدا کنید. نگاهی عمیق تر به ترافیک ارگانیک (موتورهای جستجو بدون تبلیغات و …) و وضعیت سئو فعلی می تواند به شما کمک کند تا تقویم محتوایی خود را هم با موضوعاتی به روز رسانی کنید که مخاطبتان تحت تاثیر قرار گرفته و از شما تشکر کند.

5. حتما از آخرین تغییرات خود را به روز نگه دارید

اگر می خواهید استاد سئو باشید، نیاز دارید تا از آخرین ترندها و به روز رسانی الگوریتم ها که ممکن است بر روش های شما تاثیرگذار باشند را با خبر باشید. مثل هر مهارت جدید دیگری، بسیار مفید است که به مطالعه ادامه دهید تا از تمامی آخرین تغییرات مطلع باشید.

اگر یک تازه کار هستید یا حتی یک سئوکار حرفه ای، این بسیار مهم است که آخرین آپدیت های سئو و اینکه قرار است چه تاثیری در استراتژی سئوی شما داشته باشد مطالعه داشته باشید.

6. فاکتور های بسیار مهم رتبه بندی را یاد بگیرید

همانطور که در نکته ی قبلی به آن اشاره شد این مهم است که در ماه وقت معینی را به مطالعه ی آپدیت های سئو بپردازید.

یک نقطه ی عالی برای شروع این است که از مطالعه درباره فاکتورهای رتبه بندی که روی نتایج SERP تاثیر گذار هستند کار خود را آغاز کنید.

درباره ی مرتبط بودن و استفاده کلمات کلیدی مناسب تا سرعت صفحه و استفاده از بک لینک ها، این بسیار خوب است که بفهمید هر فاکتور رتبه بندی چگونه می تواند بر روش های بهینه سازی شما تاثیر گذار باشد.

حتما فاکتورها لیست بلند بالایی را تشکیل خواهد داد اما فاکتورهای مهمتری هم هستند که کمک می کنند سال 2019 چگونه سایت خود را بهینه کنید.

7. هیچوقت UX را دست کم نگیرید

UX یا تجربه کاربری سال به سال عامل تاثیرگذارتری در بین عوامل مهم سئو می شود. همانطور که گوگل تکامل می یابد، نتایج جستجو هم بیشتر شخصی سازی شده و هدف آن فراهم کردن بهترین تجربه برای کاربران است.

کیفیت و مرتبط بودن محتوای شما بسیار مهم است، اما شما باید مطمئن باشید UX سایت شما به اندازه کافی جذابیت دارد تا مردم را به مطالعه و ماندن در سایت شما تشویق کند.

پست شما نمی تواند جذاب باشد اگر صفحه ی شما هیچ جذابیتی نداشته باشد. برای مثال معنی محتوا مفید است اما ظاهر آن اصلا جذاب نیست.

چیزی که احتیاج دارید برقراری تعادل بین محتوای عالی و یک تجربه کاربری عالی تر است. هیچ کدام از این دو بدون هم نمی توانند موفقیت سئو را در بر داشته باشند.

وضعیت نرخ پرش (Bounce Rate) و زمان صرف شده در سایت توسط کاربر را تحلیل کنید و با سرعت لود سایت خود مقایسه نمایید.

عملکرد سایت خود توسط مرورگر ها و دستگاه های مختلف را تست نموده و اقدام به بهبود تمامی مشکلات که ممکن است باعث از دست رفتن کاربرانتان شود نمایید.

8. ارتباط بین شبکه های اجتماعی و سئو را پیدا کنید

شاید Social Signals یا سیگنال شبکه های اجتماعی در بین فاکتور های رتبه بندی جای نگیرد، اما خوب است که بفهمید عدم سیگنال شبکه های اجتماعی چقدر می تواند روی نتایج موتور های جستجو موثر باشد.

امروزه شبکه های اجتماعی بخش بزرگتری از زندگی ما شده است و این می تونه توضیحی برای حضور و قدرت آنلاین ما باشه. همچنین می توان این اتفاق را برای تمامی برندها و حضورشان در در شبکه های اجتماعی توجیه کرد.

گوگل جهت جامع بودن یک حضور آنلاین (مثلا یک شخص یا برند) شروع به ادغام نتایج شبکه های اجتماعی در پاسخ جستجو کرد. با ایندکس کردن محتوای بیشتر در نتایج جستجو، کاربران کاربران قادرند به سریعترین شکل ممکن به پاسخ درست برسند. بنابراین خوب به یاد داشته باشید که حضور و قدرت (Authority) آنلاین شما تنها محدود به نتایج جستجو نیست.

مشابه این موضوع، شبکه های اجتماعی برای جستجو در موتور جستجوی خود تنظیم شده اند که کاربران هنوز به دنبال پاسخ سوالاتشان بگردند. YouTube و Pinterest موتورهای جستجوی بصری بسیار محبوبی شده اند، Twitter و Facebook می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اشخاص یا رویداد های خبری مفید باشند.

این بدین معنی است که عادات جستجوی ما در حال تغییر بوده و بسیار مفید است که درباره تمام راه و کانال های مختلفی که افراد ممکن است محتوای ما را از طریق آن بیابند بفهمیم.

9. بفهمید Voice Search چگونه کار می کند

Voice search یا جستجو صوتی بزرگترین ترند سئو در سال 2019 و 2020 خواهد بود. همین حالا هم نرخ رو به رشدی در کاربران در استفاده از دستورات صوتی در سال 2019 مشاهده می شود.

این به این معنی است که بهینه سازی موتور جستجو جهت درک این نوع جدید از جستجو کردن می بایست تغییر نماید. مردم در جستجوی صوتی اقدام به استفاده از سوالات بلندتر و عبارات محاوره ای تر می کنند. چالش اینجاست که بفهمیم کدام شبکه های اجتماعی به مخاطب مرتبط تر هستند و میزان موفقیت استراتژی مان را چگونه تخمین بزنیم.

اگرچه سنجش موفقیت هنوز در مراحل آغازین است، ولی اینکه تفاوت میان دستورات صوتی و متنی را بدانیم برای ما مفید است.

هرچی بیشتر به عنوان مصرف کننده فکر کنیم، می توانیم بهترین پاسخ به سوالات آنها را برایشان فراهم کنیم.

نتیجه گیری

سئو اصلا پیچیده نیست. شما می توانید مهارت هایتان را تقویت کرده و ایده های جدید را امتحان کنید.

هر بار یک قدم رو به جلو می تواند به شما در بهبود بهینه سازی سایت کمک کند. بهترین راه برای شروع، می تواند توجه کردن به عادات آنلاین کاربرانتان باشد.

  • چگونه در سایت شما رفتار می کنند؟
  • کدام صفحات سایتتان بهترین عملکرد را دارند؟
  • کدام کلمات کلیدی را استفاده می نمایند؟
  • چه چیزی را امروز می توانید بهبود دهید تا استراتژی سئو خود را تقویت نمایید؟

برگرفته از مقاله SEO 2019: Nine tips for beginners

در انتها اگر این مقاله برای شما مفید بود می تونید به اشتراک بزارید.


ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.